Wizyta księdza Prowincjała
WIZYTA KSIĘDZA PROWINCJAŁA             PARAFIA
RZYMSKO - KATOLICKA
W KRZYWINIE
W WOJEWÓDZTWIE
ZACHODNIOPOMORSKIM
           
    Kościoły parafialne:
  • Krzywin
  • Kłodowo
  • Rynica
  • Żelechowo
  • Żarczyn
Powrót do głównej strony

Powrót do strony archiwum
     
 
MSZA ŚWIĘTA
W KRZYWINIE
 
W dniach adwetowych 9 i 10 grudnia 2010 r. odbywała się wizytacja wspólnoty w Krzywinie, przez Księdza Prowincjała Piotra Filasa i księdza Konsultora Romana Słupka. Wieczorem o godz. 17.00 odbyła się msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego serca NMP w Krzywinie dla wiernych. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Prowincjał, koncelebrowali Ksiądz Konsultor, oraz współbracia z Krzywina: ksiądz proboszcz Jan Karwath oraz ksiądz senior Tadeusz Sokołowski. Okolicznościowe kazanie wygłosił ksiądz Prowincjał. Ukazał nam, jak poprzez proste przykłady z życia. Pan Jezus
ukazuje drogi prowadzące do Niego. Przeczytany wiersz to obietnica Jezusa, że nigdy nas nie opuści i będzie przy nas nawet w najtrudniejszych chwilach życia. Tekst był przejmujący, pełen nadziei, miłości i wiary. Nie jednemu parafianinowi zapewne zakręciła się łza w oku. W kazaniu znalazły się również elementy humorystyczne.
Msza Święta odprawiona została w bardzo podniosłej i uroczystej atmosferze.
Komunia Święta.
We Mszy świętej uczestniczyli wierni nie tylko z kościoła w Krzywinie.
 
POŚWIĘCENIE ŚWIETLICY IMIENIA JANA PAWŁA II
 
Po mszy świętej ksiądz Prowincjał, ksiądz Konsultor i współbracia , oraz wierni udali się do Domu Katechetycznego, gdzie ksiądz Prowincjał uroczyście poświęcił świetlicę.
Potem rozpoczęły się rozgrywki w ping ponga. Pierwszymi zawodnikami byli ksiądz Proboszcz Jan Karwath i nasza parafianka Pani Lidia – było to kilka zagrywek na rozgrzewkę. Pani Lidii, naszej wspaniałej nauczycielce i wychowawczyni wielu pokoleń Krzywiniaków, gratulujemy odwagi.
Prawdziwa gra, na punkty, rozegrała się między księdzem Prowincjałem a ministrantami. Ksiądz pokazał mistrzostwo - wygrał mecz. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej gry.
Wszyscy zostali poczęstowani pysznymi ciastkami, piernikiem adwentowym. Ze świetlicy mogą korzystać dzieci, młodzież oraz dorośli, przychodząc na partyjkę bilarda, czy mecz piłkarzykami, lub zgrać w siatkówkę, czy w statki.
 
SPOTKANIE KSIĘDZA PROWINCJAŁA Z ARCYBISKUPEM ANDRZEJEM DZIĘGĄ
 
Dnia 11 grudnia odbyło się spotkanie księdza Prowincjała Piotra Filasa oraz księdza Konsultora Romana Słupka z księdzem Arcybiskupem Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Andrzejem Dzięgą. W spotkaniu uczestniczył ksiądz Proboszcz Jan Karwath.
Tekst: ksiądz Proboszcz Jan Karwath, Mariusz Baszak.
Powrót do głównej strony
Powrót do strony archiwum