Droga Krzyżowa
ulicami
Krzywina
            PARAFIA
RZYMSKO - KATOLICKA
W KRZYWINIE
W WOJEWÓDZTWIE
ZACHODNIOPOMORSKIM
           
    Kościoły parafii:
  • Krzywin
  • Kłodowo
  • Rynica
  • Żelechowo
  • Żarczyn
Powrót do głównej strony

Powrót do archiwum wydarzeń
     
                        
  Dnia 11 kwietnia 2014 r. przeszliśmy ulicami Krzywina odprawiając Drogę Krzyżową.
Droga Krzyżowa ukazała w jaki sposób dzisiejszy zlaicyzowany świat postrzega  Jezusa Chrystusa i każdego, kto postępuje według zasad Ewangelii. Poniżej kilka fragmentów Drogi Krzyżowej, które zostały mi w pamięci. Nie są to dosłowne cytaty.
 
 
 
 
Mimo często bezsilności wobec zła jesteśmy zawsze zwycięzcami mając w sercu Ewangelię.
 
 
 
 
 
 
  Jezus spotyka swoją Matkę. Dzisiejszy świat próbuje zdewaluować wartości rodziny. Musimy jako chrześcijanie strzec tych wartości. Prośmy Pana Boga i Matkę Najświętszą o opiekę nie tylko nad rodzinami, lecz również nad ludźmi w ich zakładach pracy, nad dziećmi w szkołach.  
 
 
 
  Cyrenejczyk zostaje przez Rzymian przymuszony do pomocy upadającemu Chrystusowi. W momencie spotkania Pana Jezusa Cyrenejczyk zrozumiał siłę wiary i miłości. Byśmy pomagali innym dostrzegając w nich Boga.  
 
 
 
 
Świat pozbawił Jezusa wszystkiego co miał, nawet szat. Okaleczył Go. Nie pozbawił Pana tylko wnętrza, Ducha. Nie możemy w sobie dać zabić wiary, musimy strzec Łaski Uświęcającej.
 
 
 
 
 
Grób Jezusa, największe zwycięstwo dzisiejszego świata... Już nie będzie nauczał, przestrzegał, uzdrawiał. Wreszcie można robić co się chce, nawet zabijać... To nie jest prawda. Grób Pana Jezusa to dopiero początek Jego Mocy. On Zmartwychwstał !!! On żyje. Ten Grób jest Grobem Życia, Radości, Miłości i Nadziei. Jest Siłą, której nikt i nic nie powstrzyma. Jezus ma Moc nauczania i działania w nas, którzy przestrzegamy Jego Nauki.
 
 
ZWYCIĘSTWO W KRZYŻU CHRYSTUSA !!!
 
Powrót do archiwum wydarzeń Powrót do głównej strony