Odpust
ODPUST KU CZCI NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY             PARAFIA
RZYMSKO - KATOLICKA
W KRZYWINIE
W WOJEWÓDZTWIE
ZACHODNIOPOMORSKIM
           
    Kościoły parafialne:
  • Krzywin
  • Kłodowo
  • Rynica
  • Żelechowo
  • Żarczyn
Powrót
do głównej strony

Powrót do archiwum wydarzeń
     
 
MSZA ŚWIĘTA KU CZCI NIEPOKALANEGO SERCA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY
 
   
        W niedzielę 3 lipca 2011 r. w kościele w Krzywinie odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Na początku Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz Jan Karwath nawiązał do uroczystości oraz powitał wszystkich zgromadzonych wiernych, Ochotniczą Straż Pożarną z Krzywina oraz Dziekana Dekanatu Banie Księdza Roberta Gołębiowskiego, który miał wygłosić kazanie.
 
W kazaniu Ksiądz Dziekan poruszył temat Matki oraz relacji Matki do swych dzieci. Nie tylko Naszej Matki Bożej Rodzicielki. Ukazał Matkę, która przez chorobę trafiła do szpitala. Ponieważ w wielodzietnej rodzinie zabrakło ojca, dzieci trafiły do domu dziecka. Matka po wyjściu ze szpitala wzięła dzieci z powrotem do domu. Mimo, że bieda towarzyszyła całej rodzinie, dzieci były szczęśliwe - miały Mamę. Mało tego. Poznały koleżankę w swoim zastępczym domu, zżyły się z nią. Mama przygarnęła i tą dziewczynkę. Jej ogromne Matczyne Serce znalazło miejsce dla nowej córki, mimo biedy.
Drugi przykład to dziewczyna kompletnie odrzucona przez mamę i tatę, z tzw. dobrego domu, rodzice zamożni, ale mało zainteresowani córką. Trafia w złe towarzystwo, na końcu do meliny. Próbuje zdobyć pieniądze. Napada starszą kobietę, którą wypatrzyła w kościele. Ucieka z torebką. Jak jest już „bezpieczna” spotyka swoją ofiarę. Kobieta bardzo spokojnie mówi do niej: „Ciebie to chyba nikt nie kocha?”. Tu następuje przemiana. Finał tej opowieści jest taki: obie kobiety zaprzyjaźniają się. Najprawdopodobniej starsza kobieta przygarnia dziewczynę. Od tej pory przychodzą razem na wieczorną Mszę świętą.
W swoim kazaniu Ksiądz Dziekan Robert Gołębiowski przypomniał, że Matka Boska jest dla nas bardzo wyrozumiała, w momencie zwątpienia przytuli do Swego Serca, nie zawiedzie swoich dzieci. Przede wszystkim: ZAWSZE NA NAS CZEKA, NA NASZĄ MODLITWĘ, NA ZAWIERZENIE JEJ I JEJ SYNOWI.
Msza Święta została odprawiona przez siedmiu księży. W kościelnej uroczystości brała udział Ochotnicza Straż Pożarna z Krzywina.
 
KOMUNIA ŚWIĘTA
 
 
PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA
 
Tekst: Mariusz Baszak.
Powrót do głównej strony
Powrót do archiwum wydarzeń