Jasełka
JASEŁKA             PARAFIA
RZYMSKO - KATOLICKA
W KRZYWINIE
W WOJEWÓDZTWIE
ZACHODNIOPOMORSKIM
           

    Kościoły parafialne:
  • Krzywin
  • Kłodowo
  • Rynica
  • Żelechowo
  • Żarczyn

Powrót
do głównej strony

Powrót do archiwum wydarzeń
     
 
JASEŁKA
 
    19 grudnia 2010 r. /niedziela/ w Krzywinie w kościele parafialnym i 22 grudnia /środa/ w świetlicy szkolnej, po raz kolejny przedstawiono Jasełka.
I tym razem również organizatorzy postarali się, aby całe przedsięwzięcie wypadło okazale i z rozmachem.
    Program inscenizacji, oprócz tradycyjnych kolęd, został wzbogacony o poezję znanych i mniej znanych polskich poetów.
Wykorzystano również postacie z bajek.
Wszyscy występujący wykazali się niezwykłą inwencją szykując swoje przebrania.
Nad przygotowaniem części artystycznej czuwali nauczyciele Elżbieta Maria Luby – katechetka i Alicja Choynacka Sańka – muzyk. Ponadto przygotowane zostały piękne świąteczne dekoracje.
    Spotkanie odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze. Zebrani w kościele i w świetlicy szkolnej wspólnie nucili kolędy, a występy dzieci nagradzali burzliwymi oklaskami.
    Po przedstawieniu ksiądz proboszcz i Pani Dyrektor podziękowali dzieciom i organizatorom za przygotowanie jasełek i dekoracji świątecznej. Złożono życzenia świąteczne i noworoczne.
    Szkolne spektakle w wykonaniu młodych i bardzo młodych artystów mają swój urok. Jest to doskonały sposób na wyłonienie talentów, pobudzenie inicjatywy dzieci i rodziców. Przygotowanie strojów, rekwizytów, zrobienie dekoracji, charakteryzacji to ogrom pracy. Dla dzieci jest to niezwykłe przeżycie, nie mogą „dać plamy” przy najbardziej wymagającej widowni, czyli przy swoich kolegach. Artyści z Krzywina świetnie poradzili sobie z różnymi rolami.
Tekst: Elżbieta Luby.
 
Powrót do głównej strony
Powrót do archiwum wydarzeń