Cud za wstawiennictwem
Ojca
Franciszka Marii
od Krzyża
            PARAFIA
RZYMSKO - KATOLICKA
W KRZYWINIE
W WOJEWÓDZTWIE
ZACHODNIOPOMORSKIM
           
    Kościoły parafii:
  • Krzywin
  • Kłodowo
  • Rynica
  • Żelechowo
  • Żarczyn
Powrót do głównej strony
     
                          
Papież zatwierdził cud
19.06.2020 r.
 
 Ojciec Święty Franciszek zlecił promulgowanie dekretu dotyczącego cudu, dokonanego za wstawiennictwem Ojca Franciszka Marii od Krzyża (w życiu świeckim Jana Chrzciciela) JORDANA, Założyciela Salwatorianów. 
 
 
Krótki życiorys Ojca Franciszka Jordana
 
 Ojciec Franciszek Jordan urodził się 16 czerwca 1848 roku w Gurtweil, niewielkim miasteczku w archidiecezji Fryburg (Niemcy). Po święceniach kapłańskich, które miały miejsce 21 lipca 1878 roku, został wysłany do Rzymu, gdzie spędził większość swojego życia. Motywowany zapałem apostolskim oraz pragnieniem, aby wszyscy ludzie poznali i pokochali Jezusa Chrystusa Zbawiciela świata, w 1881 roku założył Towarzystwo Boskiego Zbawiciela (Salwatorianie), a w 1888 roku Kongregację Sióstr Boskiego Zbawiciela (Siostry Salwatorianki). Zorganizował również grupę ludzi świeckich, aby również mieli swój udział w ewangelizacyjnej misji Kościoła, wykorzystując do tego celu wszelkie możliwe środki i sposoby. ( więcej o Ojcu Franciszku w historii) 
 
 
Cud za wstawiennictwem Ojca Franciszka Marii od Krzyża.
 
 W 2014 roku w Jundiai (Brazylia), młoda para oczekująca swojego dziecka otrzymała informację potwierdzoną przez kilku lekarzy i specjalistów, że ich nienarodzone jeszcze dziecko cierpiało na nieuleczalną chorobę kości (dysplazja szkieletowa).
Będąc członkami grupy świeckich salwatorianów, rodzice zaczęli modlić się za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Franciszka Jordana, zapraszając do modlitwy również innych członków Rodziny Salwatoriańskiej. 8 września 2014 roku, dokładnie w rocznicę śmierci Ojca Franciszka Jordana, urodziło się całkowicie zdrowe dziecko.
Po spełnieniu wszystkich wymaganych procedur kanonicznych, Ojciec Święty Papież Franciszek orzekł, że to cudowne uzdrowienie dokonane zostało dzięki Bożej interwencji za wstawiennictwem Ojca Franciszka Jordana.
 
 
  Beatyfikacja naszego
Założyciela Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
 
   
  Z wielką radością informujemy o
 beatyfikacji naszego Czcigodnego Założyciela,
Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana
,
która odbyła się
w dniu 15 maja 2021 roku
w Arcybazylice świętego Jana na Lateranie w Rzymie.
Ceremonii przewodniczył kardynał Giovanni Angelo Becciu, Prefekt Kongregacji do spraw Kanonizacyjnych.