OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
            PARAFIA
RZYMSKO - KATOLICKA
W KRZYWINIE
W WOJEWÓDZTWIE
ZACHODNIOPOMORSKIM
           

  Kościoły parafii:
 • Krzywin
 • Kłodowo
 • Rynica
 • Żelechowo
 • Żarczyn

Powrót do głównej strony

Powrót do ogłoszeń duszpasterskich
     
                    
Informacje dotyczące
pielgrzymki
na Beatyfikację Ojca Franciszka Jordana
 


Dzień 1
13 maja (czwartek)

 
05:00 zbiórka uczestników i następnie przejazd na lotnisko do Berlina. Wylot do Rzymu zaplanowany jest na godzinę 12:10. Po lądowaniu (około 14:20) i odebraniu bagaży przejazd do Bazyliki św. Pawła za Murami, która jak nazwa wskazuje – znajduje się poza dawnymi murami miejskimi. Zgodnie z tradycją Bazylika wznosi się nad grobem Apostoła Narodów. Przejazd do hotelu położonego w Rzymie, gdzie spędzimy wszystkie noclegi.
 
Dzień 2
14 maja (piątek)

 
Rano zobaczymy jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum (zew.) jak również udamy się przy Forum Romanum (zew.) do więzienia Mamertyńskiego - według tradycji, święci Piotr i Paweł mieli spędzić w nim ostatnie dni życia przed męczeńską śmiercią. Przejdziemy przez Wzgórze Kapitolińskie i Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego Króla Włoch. Od wzgórza Kapitolińskiego przejdziemy spacerem w kierunku Awentynu. Na tym wzgórzu zobaczymy m.in. słynny Ogród Różany, Bazylikę św. Sabiny oraz Ogród Pomarańczy. Będzie też okazja aby zajrzeć przez słynną dziurkę od klucza w bramie siedziby Kawalerów Maltańskich.
 
Dzień 3
15 maja (sobota)

 
Po śniadaniu przejazd na Lateran bo Bazyliki św. Jana, gdzie będziemy uczestniczyć w beatyfikacji Ojca Franciszka Jordana. Następnie udamy się na Watykan, gdzie zobaczymy największy kościół na świecie jakim jest Bazylika św. Piotra w Rzymie, w której oprócz grobu pierwszego papieża, znajduje się także grób św. Jana Pawła II. Tego dnia będzie również możliwość nawiedzenia grobu Ojca Jordana w Domu Generalnym Salwatorianów przy Via della Conciliazione. Po wyczerpaniu programu udamy się do kościoła św. Ignacego z Loyoli i udział w koncercie, który odbędzie się na cześć Ojca Franciszka Jordana.
 
Dzień 4
16 maja (niedziela)

 
Rano udamy się do największego kościoła w Rzymie poświęconego Matce Bożej – Bazyliki Santa Maria Maggiore. Następnie przejazd na Watykan, aby wspólnie z Papieżem Franciszkiem uczestniczyć w modlitwie Anioł Pański. Po modlitwie procesja wzdłuż Via della Conciliazione - przejście obok Domu Generalnego Salwatorianów na Plac św. Piotra. Cała grupa wejdzie do Bazyliki św. Piotra w procesji przez główne drzwi, modląc się i śpiewając. Uczestnictwo we mszy świętej dziękczynnej. Papież Franciszek udzieli pielgrzymom błogosławieństwa (prośba o to została przesłana). Na zakończenie mszy świętej procesja przez Ogrody Watykańskie do Groty Matki Bożej z Lourdes.
 
Dzień 5
17 maja (poniedziałek)

 
Po śniadaniu będziemy podziwiać wspaniały barokowy Plac Navona będący mekką na artystów. Dotrzemy także pod Panteon (zew.) – który w przeszłości poświęcony był bóstwom planetarnym oraz ówcześnie panującemu cesarzowi, a od VII wieku Panteon jest użytkowany jako kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników. W czasie spaceru będziemy mieli także możliwość wrzucić pieniążek do Fontanny di Trevi oraz zobaczyć słynne Schody Hiszpańskie, na których odbywają się pokazy mody. Ostatnim punktem w programie na ten dzień będzie wizyta na Lateranie. Udamy się tam do „Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Miasta i Świata” – Bazyliki Laterańskiej. Dawniej wchodziła ona w skład pałacu papieskiego. Dziś, gdy papieże rezydują na Watykanie, posiada ona status Katedry Rzymu i jest jedną z czterech bazylik większych. Naprzeciwko Bazyliki znajduje się Sanktuarium Świętych Schodów, w którym - wedle tradycji - znajdują się schody, które pochodzą z pałacu Piłata. Chrystus po tych schodach miał być prowadzony przed sąd.
 
Dzień 6
18 maja (wtorek)

 
Wykwaterowanie z hotelu i następnie przejazd na lotnisko w Rzymie skąd o godzinie 09:05 wylot powrotny do Berlina. Po odebraniu bagaży przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.

 
 
  Cena: 1150 PLN + 340 Euro
Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest dostarczenie wypełnionego zgłoszenia
oraz wpłacenie zaliczki
w wysokości 600 PLN;
pozostałą kwotę należy wpłacić najpóźniej do 31 dni przed odlotem.
  Termin wyjazdu: 13-18.05.2021 
 
 
  Cena obejmuje:
   
 • przelot samolotem w obie strony,
   
 • transfery lotniskowe,
   
 • zakwaterowanie w hotelu w Rzymie ***/**** - pokoje 2,3 osobowe,
   
 • śniadania od 2-go do 6-go dnia oraz obiadokolacje od 1-go do 5-go dnia,
 • opiekę pilota i kapłana,
   
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
   
 
  Cena nie obejmuje:
   
 • opłat związanych z realizacją programu, lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej oraz opłaty za zestaw do oprowadzania grup (ok. 40€/os.) – płatne pilotowi w trakcie wyjazdu,
   
 • dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 650 PLN/os. za cały wyjazd,
   
 • napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych, opłaty za minibarek.
   
 
 
  UWAGA!
   
 • dowód osobisty musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,
   
 • msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,
   
 • uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z wyjazdu (ubezpieczenie od kosztów rezygnacji wynosi 150 PLN/os.),
   
 • dopuszczalny bezpłatny bagaż rejestrowany: 23kg, bagaż podręczny: 5kg,
   
 • ilość uczestników jest ograniczona,
   
 • godziny odlotów mogą ulec zmianie,
   
 • ceny wstępów mogą ulec zmianie.
   
 

www.pielgrzymkianda.pl

 
 

Biuro Turystyczne AnDa

 

kom. +48 608 300 462

 
 

Ksiądz Proboszcz Jan Karwath.


Powrót do głównej strony